Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. FAQ
Často kladené dotazy

1. Co je Upcycling (Upcyklace)?

Je to, jak vznikají unikátní kusy Bloom. Je to, dle oficiální definice, proces přeměňování použitých a nepotřebných produktů a/nebo odpadového materiálu v další materiály či produkty, ideálně s přidanou hodnotou či lepší kvality, pro snížení zatížení odpadem a obecné zlepšení hodnot životního prostředí.

Používáme tuto metodu pro tvorbu vašich unikátních oděvů, kdy vezmeme použitý, vyřazený oděv (slavnostní sárí), který už v dané formě pozbyl smyslu (protože slavnostní sárí nejsou typicky oblékána více než 2x) a vytvoříme pokračovatele .To jsou ty kusy, z nichž každý existuje jen v jednom exempláři, a další už nevznikne, protože vždy máme pouze to jedno sárí, u nějž jen rozhodneme, jakým dalším oděvem se stane. A pak už nic.

Takhle, z použitých materiálů, vznikají vaše kusy a my tak, naším malým dílkem, pomáháme světu stát se o něco radostnějším místem ať už s přispěním úsměvů a energie žen, které je oblékají, či tím, že na místo těchto použitých oděvů nemusí vznikat další, nové.


2. Jaké jsou materiály unikátních kusů?

Vedle běžných popisků typu Bavlna, Polyester, Viskóza a podobně, najdete v naší nabídce i množství kusů, které mají v kolonce Materiál uvedeno „Různý poměr Hedvábí/viskóza/polyester“.

To jsou kusy, které vznikají formou upcyklace použitých slavnostních sárí, vyřazených oděvů, kterým jsme prodloužili život novou formou. Od každého takového sárí máme jen jeden kus. A protože není ekonomicky schůdné každý kus testovat na složení (pokud chceme, aby tyhle krásné unikátní kusy byly cenově dostupné), nemůžeme přesně definovat, v jakých poměrech jsou tkaniny složeny.

Evropská legislativa na Upcyklaci naštěstí pamatuje, a říká, že u použitého zboží nemusí být přesné složení uváděno - právě proto, že někdy není, jak by to mohlo být pro kohokoliv výhodné. Pokud je v popisku Vašeho kusu uvedeno ono „Různý poměr atd..“, pak Váš kus může být viskóza, může být čisté hedvábí, ale i polyester a libovolná kombinace poměrů mezi nimi.

Protože je naším záměrem přinést vám tyto výjimečné látky za dosažitelné ceny, naceňujeme vše, jako by to byl polyester, i když víme, že není. A doporučujeme (i našitým štítkem) se k Vašemu kusu chovat a udržovat jej jako hedvábí, kterým může být.


3.Doručujete i na Slovensko?

Ano. Od července 2020 doručujume i na Slovensko.


4. Jak upravujete vaše fotografie?

Fotografie zboží jsou upravovány pouze výřezem a změnou pozadí, nijak neměníme barevnost fotografie.


Chcete vědět o nové kolekci?
Dáme Vám vědět!