Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
06.07.2021
AKCE DOPRAVA ZDARMA
Máme pro Vás novou akci DOPRAVA ZDARMA, která platí od dnešního dne 6.7.2021 do ..... 🤷‍♀️ Ještě nevíme do kdy akce poběží, tak si pospěšte ať to st... číst celé
12.05.2021
Věrnostní program
Máme pro Vás novinku, spustili jsme pro Vás 𝐯𝐞̌𝐫𝐧𝐨𝐬𝐭𝐧𝐢́ 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦! 😻 Když nakoupíte s registrací, tak se Vám každá objednávka načítá a získáváte 𝐭𝐫𝐯𝐚𝐥... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. FAQ
Často kladené dotazy

1. Co je Upcycling (Upcyklace)?

Je to, jak vznikají unikátní kusy Bloom. Je to, dle oficiální definice, proces přeměňování použitých a nepotřebných produktů a/nebo odpadového materiálu v další materiály či produkty, ideálně s přidanou hodnotou či lepší kvality, pro snížení zatížení odpadem a obecné zlepšení hodnot životního prostředí.

Používáme tuto metodu pro tvorbu vašich unikátních oděvů, kdy vezmeme použitý, vyřazený oděv (slavnostní sárí), který už v dané formě pozbyl smyslu (protože slavnostní sárí nejsou typicky oblékána více než 2x) a vytvoříme pokračovatele .To jsou ty kusy, z nichž každý existuje jen v jednom exempláři, a další už nevznikne, protože vždy máme pouze to jedno sárí, u nějž jen rozhodneme, jakým dalším oděvem se stane. A pak už nic.

Takhle, z použitých materiálů, vznikají vaše kusy a my tak, naším malým dílkem, pomáháme světu stát se o něco radostnějším místem ať už s přispěním úsměvů a energie žen, které je oblékají, či tím, že na místo těchto použitých oděvů nemusí vznikat další, nové.


2. Jaké jsou materiály unikátních kusů?

Vedle běžných popisků typu Bavlna, Polyester, Viskóza a podobně, najdete v naší nabídce i množství kusů, které mají v kolonce Materiál uvedeno „Různý poměr Hedvábí/viskóza/polyester“.

To jsou kusy, které vznikají formou upcyklace použitých slavnostních sárí, vyřazených oděvů, kterým jsme prodloužili život novou formou. Od každého takového sárí máme jen jeden kus. A protože není ekonomicky schůdné každý kus testovat na složení (pokud chceme, aby tyhle krásné unikátní kusy byly cenově dostupné), nemůžeme přesně definovat, v jakých poměrech jsou tkaniny složeny.

Evropská legislativa na Upcyklaci naštěstí pamatuje, a říká, že u použitého zboží nemusí být přesné složení uváděno - právě proto, že někdy není, jak by to mohlo být pro kohokoliv výhodné. Pokud je v popisku Vašeho kusu uvedeno ono „Různý poměr atd..“, pak Váš kus může být viskóza, může být čisté hedvábí, ale i polyester a libovolná kombinace poměrů mezi nimi.

Protože je naším záměrem přinést vám tyto výjimečné látky za dosažitelné ceny, naceňujeme vše, jako by to byl polyester, i když víme, že není. A doporučujeme (i našitým štítkem) se k Vašemu kusu chovat a udržovat jej jako hedvábí, kterým může být.


3.Doručujete i na Slovensko?

Ano. Od července 2020 doručujume i na Slovensko.


4. Jak upravujete vaše fotografie?

Fotografie zboží jsou upravovány pouze výřezem a změnou pozadí, nijak neměníme barevnost fotografie.


Chcete vědět o nové kolekci?
Dáme Vám vědět!