Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
13.05.2022
Naše výherkyně ❤️
Krásný den dámy a slečny, děkujeme za Vaši přízeň a rádi bychom ještě jednou pogratulovali našim výherkyním Paní Hanička má již svou výhru na cestě ... číst celé
09.05.2022
!!! Výsledky velikonoční soutěže, vyhlášení výherců !!!
🎬 Výsledky velikonoční soutěže ‼️ Pojďme se společně podívat na výsledky naší soutěže 🙀 Výherkyním velice gratulujeme a na bližších informacích oh... číst celé
13.04.2022
!!! Velikonoční soutěž BLOOM!!!
  Velikonoční soutěž o dvoje šaty značky BLOOM Tak aby Vás letos zajíček nepokakal A jak se soutěže zúčastnit?   Zúčastnit se můžete zde: h... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. FAQ
Často kladené dotazy

1. Co je Upcycling (Upcyklace)?

Je to, jak vznikají unikátní kusy Bloom. Je to, dle oficiální definice, proces přeměňování použitých a nepotřebných produktů a/nebo odpadového materiálu v další materiály či produkty, ideálně s přidanou hodnotou či lepší kvality, pro snížení zatížení odpadem a obecné zlepšení hodnot životního prostředí.

Používáme tuto metodu pro tvorbu vašich unikátních oděvů, kdy vezmeme použitý, vyřazený oděv (slavnostní sárí), který už v dané formě pozbyl smyslu (protože slavnostní sárí nejsou typicky oblékána více než 2x) a vytvoříme pokračovatele .To jsou ty kusy, z nichž každý existuje jen v jednom exempláři, a další už nevznikne, protože vždy máme pouze to jedno sárí, u nějž jen rozhodneme, jakým dalším oděvem se stane. A pak už nic.

Takhle, z použitých materiálů, vznikají vaše kusy a my tak, naším malým dílkem, pomáháme světu stát se o něco radostnějším místem ať už s přispěním úsměvů a energie žen, které je oblékají, či tím, že na místo těchto použitých oděvů nemusí vznikat další, nové.


2. Jaké jsou materiály unikátních kusů?

Vedle běžných popisků typu Bavlna, Polyester, Viskóza a podobně, najdete v naší nabídce i množství kusů, které mají v kolonce Materiál uvedeno „Různý poměr Hedvábí/viskóza/polyester“.

To jsou kusy, které vznikají formou upcyklace použitých slavnostních sárí, vyřazených oděvů, kterým jsme prodloužili život novou formou. Od každého takového sárí máme jen jeden kus. A protože není ekonomicky schůdné každý kus testovat na složení (pokud chceme, aby tyhle krásné unikátní kusy byly cenově dostupné), nemůžeme přesně definovat, v jakých poměrech jsou tkaniny složeny.

Evropská legislativa na Upcyklaci naštěstí pamatuje, a říká, že u použitého zboží nemusí být přesné složení uváděno - právě proto, že někdy není, jak by to mohlo být pro kohokoliv výhodné. Pokud je v popisku Vašeho kusu uvedeno ono „Různý poměr atd..“, pak Váš kus může být viskóza, může být čisté hedvábí, ale i polyester a libovolná kombinace poměrů mezi nimi.

Protože je naším záměrem přinést vám tyto výjimečné látky za dosažitelné ceny, naceňujeme vše, jako by to byl polyester, i když víme, že není. A doporučujeme (i našitým štítkem) se k Vašemu kusu chovat a udržovat jej jako hedvábí, kterým může být.


3.Doručujete i na Slovensko?

Ano. Od července 2020 doručujume i na Slovensko.


4. Jak upravujete vaše fotografie?

Fotografie zboží jsou upravovány pouze výřezem a změnou pozadí, nijak neměníme barevnost fotografie.


Chcete vědět o nové kolekci?
Dáme Vám vědět!